Krav maga wintercamp 2017

5. březen 2017 | 19.30 |

Jak často pobíháte po zasněžených Krkonoších se suspenzorem a necháváte se napadat stokilovými těžkooděnci? Že moc ne? Chyba. Je to skvělý!

Na krav magu chodím od října a wintercamp se konal na konci února, takže bylo na zvážení, jestli má cenu tam jezdit, protože ještě nemám ani kompletní základy, se kterými se tak obecně počítá, že je umí všichni. Jenže... poctivě obrážím skoro všechny semináře, nevynechávám tréninky a navíc mě to hrozně baví, takže jsme se dohodli tři z naší třídy a přihlásili se.

(Lenka: "Jela bych na wintercamp... Kdo by tam se mnou...? Eliško, nepojedeš na wintercamp? Že jo? Supr, a jak tam pojedeme? Chtělo by to někoho... Ivo, nechceš s námi na wintercamp? A máš auto a dálniční známku?" Tak takhle to samozřejmě nebylo, to je pustý výmysl. Ano.)

Místo konání: Horní Malá Úpa, hotel Hořec
Čas konání: čtvrtek 23. 2. 20:00 - neděle 26. 2. 2017 17:15

pátek 9:30-12:30 dopolední trénink
pátek 15:00-18:00 odpolední trénink
sobota 9:30-12:30 dopolední trénink
sobota 15:00-18:00 odpolední trénink
sobota 20:30-22:45 noční trénink
neděle 9:30-12:30 dopolední trénink
neděle 14:30-17:15 odpolední trénink

certifikat

Už cestou jsme měli zastávku v Romanci, což je podivná restaurace v Jaroměři, kde se ve čtvrtek večer pařilo ve velkém. Dali jsme si jídlo, a tak jsme po příjezdu na wintercamp mohli být už jenom o pivech. Ocenili bychom ho ještě mnohem víc, kdybychom věděli, jak malé porce budeme dostávat v rámci plné penze v našem hotelu, kde jsme byli ubytovaní. Já hladovět umím, ale jak to zvládali všichni ti stokiloví chlapi, je mi záhadou.

Ráno jsme si trochu potápali v nejistotě, protože nikdo vlastně nevěděl, jak daleko a kam se půjde cvičit na ranní trénink, takže polovina lidí ven vyrazila v legínách nebo šortkách a polovina v oteplovačkách s věcmi na převlečení. Nakonec tělocvična byla kousek a byla krásná, obrovská. A jsem už poučena a už nikdy nepůjdu na trénink boje na zemi bez kolenních chráničů - v Praze trénujeme na tatami, které tu nebyly, takže jsem to zjistila tou těžší cestou.

039
Společné foto po prvním tréninku
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

První den vedl tréninky Michal Otipka, který začal pěkně od základů - obtékání, kladiva, údery dlaní, ale rychle nabaloval techniky z vyšších stupňů, takže jsem je brzy přestala znát.

Z dopoledne nejvíc utkvěly sparingy. Já si totiž vzala na wintercamp půjčené boxerské rukavice, takže jsem šla do té poloviny tělocvičny, kde byli lidi s nimi, ale oni je narozdíl ode mě neměli na sobě poprvé, a navíc my sparingy na trénincích ještě nejedeme. No. Takže jsem dostala pěkně naloženo, někteří mě už i poučovali, co všechno dělám špatně a jak to dělat líp, jiní si prostě přišli zabouchat. Že já nezůstala mezi P1 v té polovině bez rukavic.

Oběd byl malý, ale Lenka s sebou napekla perník, takže jsme se měli dobře všichni, kdo přišli.

032
Sparingy
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

042
Demonstrace kopů
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Odpoledne jsme hodně kopali a učili se obrany proti bear hugs, hráli si na zmrdy (já za to nemůžu, to tak nazvali oni, navíc to dost vypovídá o charakteru cvičení) - ze čtveřic se vždycky oddělil jeden a tihle osamělí se procházeli po tělocvičně a byli porůznu napadáni trojicemi zmrdů (no) a měli se ubránit. Přitom jsem nejlíp pochopila, že vyšší úrovně nebudou jenom o technikách, ale i kvalitě a síle provedení - jeden pushkick mě poslal několik metrů vzduchem, než jsem se rozplácla na zemi, a jiné koleno do břicha (samozřejmě všechno přes odrážeč) mi zreorganizovalo vnitřnosti v těle, heh. Zakončili jsme krav maga verzí fotbalu se dvěma míči a povolením se mlátit. Byla to zajímavá hra. Poražení dělali 70 dřepů. Což je dost, kdybyste se mě chtěli zeptat.

Noční trénink měl být původně už v pátek večer, ale posunul se kvůli diskotéce ve ski baru, takže jsme po večeři chvíli seděli na pivu, pak se přesunuli na cizí pokoj a pak na diskotéku. Jo, nejsem diskotékový typ, ale byla docela zábava to tam pozorovat. Zakončení večera znám od Iva jen z vyprávění, totiž že stál ještě před vchodem do hotelu a najednou přicházel padající sněhulák aka jeho spolubydlící, který si to šinul kolem hotelu pořád dál. Kam by asi došel, kdyby si ho Ivo neodvedl na pokoj? Hehe.

047
Hra na zmrdy. Já jsem oběť, samozřejmě.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

040
Ten s lapou moc pěkně levituje. To znám.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

054
Jak dostat nepřítele na zem
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Další den vedl tréninky Ondra Koštuřík. Toho mám ráda, byla jsem u něj na semináři boje na zemi a už tam jsem oceňovala, že umí hodně dobře vysvětlovat techniky i pro nás lamy, kteří je neumíme odkoukat ze dvou provedení. Ondra navíc nezařazoval žádné posilování, takže jsme všichni zvládli neumřít, ačkoliv při boji na zemi v jednom kuse někoho zvedáte nebo odkopáváte, což je šedesát kilo sem a šedesát tam a rychle se to nasčítá.

No a po dvou hodinách v tělocvičně jsme šli na hodinu ven, což bylo úplně nejvíc super. Přes noc nasněžilo, takže všechno to padání moc nebolelo. Shazování jiných lidí tím, že jim podtrháváte nohy mnoha různými způsoby, mě bavilo. Nejvíc moc nejlepší ale bylo, když jsme dotyčného měli zvednou a zahodit, protože to šlo, opravdu to fungovalo. Hehe. To mě baví, to mě baví!

Zakončili jsme to bojem ve dvojicích, při kterém byli všichni na kolenou. Lenka při střídání dvojice zůstala delší dobu stát na místě, a tak ji zezadu sundal jeden z instruktorů, byl to moc povedený take down. Doteď o něm mluví, i když si nejsem jistá, jestli se jí líbil tolik jako přihlížejícím.

058
Den druhý. Kida!
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

060
Boj na zemi. Udržet si nepřítele u nohou...
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

062
Dostat mezi sebe a nepřítele koleno a odkopnout ho
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

072
Použít nějaké páky...
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

I po obědě jsme pokračovali venku v pádech a váleli jsme se ve sněhu i při dalších technikách, slunce svítilo a bylo to dobré. A když jsme se na závěr přesunuli do tělocvičny, usoudil po pár dalších technikách Ondra, že jsme úplně vyřízení, a ukončil trénink o trochu dřív - tentokrát jsme na závěr hráli ragby se dvěma melouny. Když jsem se dostala do jedné skupiny, která se hromadně svalila, zalehla mě a mimo jiné jsem získala neodbytný pocit, že mi během pár vteřin zlomí kotník, který jsem neměla šanci sama nijak uvolnit, zvládla jsem to ještě nějak uřvat a odejít bez zranění. (Odkulhat bez zranění.) Ale když jsme dva vs. jeden s melounem konečně došli do brány a svalili jsme tam, praštila jsem se hlavou o železnou tyč a boule mi zmizela až po týdnu. Jauvajsky. Najednou člověk ocení, jak moc mírumilovná činnost je krav maga, když má přímé srovnání s dalšími sporty.

073
Společná venkovní
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

001
Jak dostat nepřítele na zem I.

(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

095
Jak dostat nepřítele na zem II.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

084
Jak dostat nepřítele na zem III.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Večerní trénink začínal v půl deváté. Vedl ho Michal Vaský, což je voják, a dostali jsme instrukce jít nalehko, protože se bude běhat, ale vzít si všechny chrániče, kterými disponujeme, což jsme my P1 vyhodnotili tak, že jsme si vzali suspenzory a tím to končilo.

Na úvod jsme se rozdělili do čtveřic a dostali k zapamatování několik údajů jako třeba "volací znak: rododendron" nebo mnohamístné číselné souřadnice. My si je rozdělili a fungovalo to dobře, nakonec jsme to nahlásili s jedinou chybou. Jako velitele jsme si zvolili Honzu. Bylo docela zábavné, že měl čepici "Socialbakers", což je firma, kde pracoval brácha, a když jsem to zmínila, odpověděl nejen, že ho zná a že je škoda, že odešel, ale věděl i to, že je aktuálně na Novém Zélandu. Nicméně brácha ani podle velmi podrobných informací ("jmenuje se Honza a je z Brandýsa") nevydedukoval, kdo to je, chm.

Jo, takže jsme si zapamatovali informace a zahájili zrychlený přesun, samozřejmě po tmě, s různými více a ještě více zábavnými stanovišti. Po zastávce se slow fightem nás Michal zastavil na cestě a ukázal nám nepřátele, kteří stáli docela daleko v poli, upozornil nás, že jsou ozbrojení, a dostali jsme za úkol každý tým jednoho z nich sundat a přitom se neprozradit. Čtyři lidi jsou dost, takže jsme s Ivem hlídkovali a Honza našeho člověka sundal  a Martin odzbrojoval, zvládli jsme to hodně rychle.

Při dalším přesunu se k nám Michal přitočil a prohlásil, že Honzu právě zranili nepřátelští vojáci, že má otevřenou zlomeninu, krvácí a že ho okamžitě musíme odtáhnout do krytu a ošetřit. Tak jsme ho odtáhli mezi stromy, zaškrtili ránu, přidělali dlahu a pokračovali dál. (Jako nemůžu to nezmínit - protože jsem docela dost mluvila v práci o kurzu první pomoci v taktickém prostředí, který jsem absolvovala o týden dříve, proběhl před odjezdem s Markétou rozhovor: "A Eli, bereš si s sebou eskalátor?" - "??" - "Nebo se to jmenovalo jinak...? Jo, turniket!" Hehe.)

Měli jsme tam štafetu - všichni z týmu postupně vybíhali na krátký a prudký kopec, chvíli si tam bouchali do lapy a zase sbíhali dolů. Houf čekal na velmi nestabilním sněhu kdesi v močálu, takže jsme tam při seběhu hromadně padali s nohama uvězněnýma pod sněhem a parakotoul předvedl málokdo.

Po překonání řeky jsme se plížili kolem dalších stráží, vážně jsme se s Ivem snažili být nenápadní, ale když nám začal náš člověk kopat sníh do obličeje, museli jsme ho sundat.

Při závěrečné zombie hře jsme byli všichni hrozně vyřízení, a jak to bývá, unavení lidi kolem sebe mlátí hlava nehlava, takže mi Ivo krásně narval loket pod oko. Aby to nebylo nesouměrné, dostala jsem od něj loktem pod druhé oko i další den. Jako...

Ale tenhle noční trénink byla naprostá špička, moc mě to bavilo. Taková táborová bojovka, jenom ve čtveřicích. Abychom se nebáli. Prima.

092
Z nočního tréninku fotky nemáme, takže ještě pár z odpoledne. Nedlouho po tomhle
přišla hláška "tys mi rozbil Tekyho" a výběr nového instruktora na předvádění technik.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

083
Ještě take downy
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

107
Cvičení ve dvojicích
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

099
Takové to hraní si na písku. S noži.
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Protože nastala poslední noc wintercampu, konala se velká párty na chodbě v prvním patře, to protože hospodu i salónek obsadil koncert Mňágy a Žďorpa. Noční trénink končil pozdě, takže i našich několik piv se protáhlo, ale kam jsme se hrabali na ostatní.

"Takže dobré fuckin' ráno," pozdravil naše prořídlé řady Šaolin při nástupu na tréninku následující ráno. "Na úvod několik otázek. Má někdo nějaké zranění, o kterém bych měl vědět? Je tu někdo, kdo má kocovinu? Je tu někdo, kdo se dneska dobře vyspal? Je tu někdo, kdo seděl na chodbě mezi třetí a pátou ranní? To máte štěstí, že nejsem sám!"

Šaolinův trénink byl skvělý. Myslím, že při něm všichni zvládli vystřízlivět. Nejvíc mě zaujalo odzbrojování při kruhových útocích, je to úchvatně účinné. Nejen páka, ale i tlak na pěst se zbraní přes klouby, který mu to sevření otevře.

Ale samozřejmě úplný highlight byl závěrečný odpolední  trénink, taková etapovka pro jednotlivce, kdy jsme probíhali venkovní okruh (kdo by řekl, že jsou v Krkonoších takové kopce?) a na různých stanovištích na nás útočili instruktoři různými neotřelými způsoby. Vlastně nejen instruktoři, protože jich nebylo tolik, aby pokryli celou trasu, takže nejprve běžela jedna půlka studentů a druhá pomáhala přepadat a pak jsme se vyměnili.

Běžela jsem jako druhá, takže když mě po výběhu na nejvyšší bod trasy po nějakém bušení do lapy donutili přelézt zábradlí a brodit se téměř neprošlapaným hlubokým sněhem (po kolena) na další stanoviště a ještě u toho křičeli, ať makám, ať běžím, že to není procházka, málem jsem zdechla. Ale stanoviště byla skvělá, člověk si zabojoval, pak ho někdo napadl nožem nebo třeba srazil obrněnec a byly z toho slušné rvačky. Technika stranou, tady se moc pěkně ukázalo, jak ve stresu použiju opravdu jen to, co mám zažité ve svalové paměti, takže maximálně nějaké mostování při boji na zemi a tři sta šedesátku. Když jsem doběhla k ringu, hrozně mi tam ten instruktor naložil - měl boxerské rukavice, takže netlumil údery, a přímé údery na obličej a břicho jsem vykrývat nezvládla a kopy, kterými nešetřil, vykrývat neumím. Jak je člověk najednou rád, že po Krkonoších pobíhá s nasazeným suspenzorem.

Po třech minutách v ringu na mě naběhl obrněnec ve vestě a helmě a srazil mě pod sebe, byl to kluk dvojnásobný než já, ale protože jsme leželi ve svahu, povedlo se mi ho vymostovat směrem z kopce. Převalil mě pod sebe ještě jednou, ale já ho pak svalila tak, aby se helmou zarazil o pařez, ahá!

Taky jsme tam při seběhu sjezdovky měli skákat high roll. Kde jinde než na sněhu a z kopce by se toho člověk měl odvážit, když mu to v tělocvičně nešlo... takže jsem se rozeběhla, při odrazu uklouzla, nakopla skrčenou Anču, přes kterou se mělo skákat, a dopadla do docela podařeného parakotoulu. Ja, to by bylo.

Když se prohodily role, byla jsem na stanovišti s instruktorem, který dělal boj na kolenou, pak se na svého protivníka vrhnul a dostal ho pod sebe... a když se dotyčný osvobodil, přišla ode mě hrozba nožem. Ještě jsem úmyslně měla nůž schovaný pod bundou za gumou od suspenzoru, aby nebyl vidět, a při povzbuzování výrazně gestikulovala rukama, aby bylo jasný, že ode mě nic nehrozí, že já jsem jenom roztleskávačka, ale skočil mi na to jenom jeden člověk.

085
Na zahřátí před vyběhnutím na okruh trochu toho kopání do lapy
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

090
Zombie hra se třemi s lapami, pak se ozval instruktor, hodil do očí sníh a zaútočil nožem
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

078
Hrozba nožem. Jsem ukecávací typ - nemám cigáro, ale koukni na tamtoho, on určitě bude mít!
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

088
Tyhle už člověk ale neukecá
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Tyjo. Dobrý to bylo! Jakože celej wintercamp. Tři noci, tři dny a dvacet hodin tréninku. Spousta alkoholu, spousta skvělých lidí, sníh, sluníčko, tvrdá podlaha v tělocvičně, měkké postele, do kterých jsme uléhali po každém jídle se skuhráním důchodců... jo. Bylo to dobrý.

110
Závěrečná
(foto převzato z facebookového profilu Krav Maga IKMF CZ zde)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Krav maga wintercamp 2017 jarmik 05. 03. 2017 - 20:36
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 07. 03. 2017 - 11:59
RE: Krav maga wintercamp 2017 iva 06. 03. 2017 - 14:50
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 07. 03. 2017 - 12:00
RE: Krav maga wintercamp 2017 markéta 07. 03. 2017 - 08:36
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 07. 03. 2017 - 12:01
RE: Krav maga wintercamp 2017 evi 07. 03. 2017 - 08:54
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 07. 03. 2017 - 12:04
RE: Krav maga wintercamp 2017 radus 08. 03. 2017 - 07:45
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 08. 03. 2017 - 08:17
RE: Krav maga wintercamp 2017 iva 08. 03. 2017 - 09:16
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 08. 03. 2017 - 16:06
RE(3x): Krav maga wintercamp 2017 iva 08. 03. 2017 - 18:21
RE(4x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 08. 03. 2017 - 19:01
RE(5x): Krav maga wintercamp 2017 iva 10. 03. 2017 - 13:31
RE: Krav maga wintercamp 2017 sargo 16. 03. 2017 - 10:45
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 16. 03. 2017 - 16:19
RE: Krav maga wintercamp 2017 tlapka 24. 03. 2017 - 21:15
RE(2x): Krav maga wintercamp 2017 eithne 25. 03. 2017 - 09:12